عایق کاری نماهای قدیمی و آماده

عایق کاری نماهای قدیمی و آماده

نحوه عایق کاری نما بدون تغییر رنگ با مواد نانو کالیمورا

برای عایق کاری نماهای قدیمی و آماده بندکشی با استفاده از مواد نانو، ابتدا محصول نانو بندکشی را با آب به نسبت یک به یک مخلوط کنید. سپس این مخلوط را با سیمان سفید و پودر سنگ به نسبت مساوی ترکیب کنید تا یک خمیر تشکیل شود. این خمیر را می‌توانید بر روی نماهای قدیمی و آماده بندکشی بکشید تا آن‌ها را عایق کنید، و توجه داشته باشید که این فرآیند باعث تغییر رنگ نخواهد شد.

بهترین روش برای عایق کاری نماهای قدیمی و آماده بندکشی با استفاده از مواد نانو این است که ابتدا بندهای موجود را ترمیم کنید و پس از خشک شدن کامل، سطح نما را از هرگونه لکه و آلودگی تمیز کنید.

در این فرآیند، محصول نانو نمایی کالیمورا را به صورت خالص، با استفاده از قلم مو رنگ یا پمپ و پیستوله، به صورت جذبی و بدون ایجاد لایه و شره بر روی سطح نما در دو مرحله اعمال کنید.

اگر شوره و سفیدک بر روی سطح نما وجود دارد، ابتدا با استفاده از جوهر نمک و فرچه آنها را از بین ببرید و سپس پس از خشک شدن کامل سطح نما، به مراحل بالا اقدام کنید.

به خاطر داشته باشید که هر مرحله باید پس از خشک شدن کامل مرحله قبلی انجام شود. در صورت نیاز به آب‌بندی نماهای چوبی، آجری، کاهگل و غیره، قبل از اعمال محصول نانو، سطح نما را از گرد و غبار و آلودگی پاکسازی کرده و سپس به روش فوق عمل کنید.

موقعیت قرارگیری بازشوها در نما از نقاطی حساس و ممکن است به مشکلاتی در عملکرد عایق کاری نما ساختمان منجر شود.

بدلیل عدم همسانی در ضریب الاستیک بین مواد ساختمانی مختلف، در نقاط اتصال پنجره به سطح نما، اغلب درز و ترک‌هایی شکل می‌گیرد. برای رفع این مسئله، می‌توانید به محصول نانو نمایی کالیمورا مقداری گچ اضافه کرده و سپس از آن به صورت خمیری برای درزگیری و اتصال بهتر پنجره‌ها و درها به سطح نما استفاده کنید.

توجه داشته باشید که بندکشی و درزگیری قبل از اعمال پاشش مواد نانو بر روی نما انجام شود. پس از تمیز کردن سطح نما، می‌توانید مواد نانو را بر روی نما پاشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *